13 Nisan 2009 Pazartesi

festival günlüğü 1/4

festival günlükleri..bu sıralar günlüklerin pek popüler olmasından ötürü değil sadece,olayın yakalayabildiğim kısımlar bakımından olanı göstermek amacım..

son cumartesi melis ile yaptığımız programa başlamadan önce söylediğim gibi bazı tanıdıkları gördük..sonrasında hep beraber Beyoğlu Sinema'sına doğru yolu tuttuk..

ilk film Aptallar Tarafından Sevilmek Zor İş gibi sakıncalı film olduğundan mıdır bilinmez film iptal olmuştu..yerine de dünyanın en saçma filmini koymuşlar,teselli ikramiyesi gibi..onun yerine bilet paralarını geri almayı tercih ettik..sonra..urban cafe'ye gitmek için güzel bir bahane bulduk..

pesto sosun mevcut olduğunu öğrendiğim yerde,yapılan pizza nerdeyse karadeniz pidesinden kırmaydı..

funghi denemelerimi burada da sürdüreceğime benziyor..19.00'daki ikinci filme gitmeden once geriye kalan kısa zamanda da,yunus'un konu ile alakalı ödevi icin Enki Bilal'in sergisindeydik..gidilmesi gerekilen bir sergi..detaylar ve perspektif büyüleyici..ve arka taraftaki saatlerle alakalı olan sergi de müthiş..saniye kavramının fiziksel olarak var olması..

çok boyutlu bir kavramin,3 boyuta indirgenmesi..1 ytl'ye 1 dilim ananas.2. film Yeni Rüya'daydı.Il Divo adlı film..

konusu direk ilgi alanım olmasa da,sıradışı bir anlatım olduğunu söyleyebilirim.bazı yerlerinde sıkılsam bile,bir beklenti içine sokuyor izleyeni..oyunculuk ve sinematografisi beni tatmın etti diyebilirim..olayı abartanlardan..

diğer film gün çarşamba ve o zamana kadar "le vent nous portera" diyerek gidiyoruz..


L.

1 yorum:

melis ipek cagci dedi ki...

le vent nous portera!

burda tanıdık bişiler var